pochówek nienarodzonego dziecka warszawa
usługi pogrzebowe

Pochówek dzieci nienarodzonych

W życiu Twoim i Twojego partnera wydarzyła się ogromna tragedia – straciliście swoje nienarodzone jeszcze dziecko? Chcecie dowiedzieć się jak wygląda kwestia pochówku w takim przypadku? Nie jesteś pewna, jakie prawa Ci przysługują? Jeżeli po prostu potrzebujesz informacji na ten temat, to koniecznie powinnaś zapoznać się z naszym artykułem. Zachęcamy do lektury!

Niezależnie od tego, w którym miesiącu ciąży poroniłaś, czy to na początku czy już w jej bardzo zaawansowanym etapie, to bezwzględnie przysługuje Ci prawo do zorganizowania godnego pogrzebu dla Twojego dziecka. Pochówek nienarodzonego dziecka w zasadzie nie musi różnić się niczym od tradycyjnej ceremonii pogrzebowej. Masz jednak do wyboru kilka wariantów. Nienarodzone dziecko może zostać pochowane w specjalnej mogile zbiorowej, przeznaczonej właśnie dla dzieci, które zmarły przed porodem. Na taką opcję najczęściej decydują się rodzice, którym poronienie przydarzyło się na samym początku ciąży. Kolejną możliwą opcją jest pochowanie dziecka w grobowcu rodzinnym, bądź też w osobnym grobie utworzonym specjalnie dla dziecka nienarodzonego. Na tego typu opcje decydują się zazwyczaj rodzice, którzy stracili dziecko w zaawansowanej fazie ciąży i na przykład poznali jego płeć oraz symbolicznie nadali mu imię. Niezależnie od wybranej opcji pochówek dzieci nienarodzonych może mieć oczywiście świecki bądź też religijny wymiar, w zależności od preferencji rodziny dziecka.

Jeżeli w Waszym życiu przydarzyła się taka tragedia i zamieszkujecie miasto Warszawa, to możecie być pewni, że na rynku znajduje się naprawdę bardzo wiele firm pogrzebowych, które nie tylko profesjonalnie zorganizują takich pogrzeb, ale także pomogą Wam we wszystkich sprawach urzędowych związanych ze śmiercią Waszego dziecka. Pamiętajcie, że zawsze niezależnie od wszystkiego prawo pozwala i umożliwia Wam pochowanie nienarodzonego dziecka, niezależnie od tego w, którym tygodniu ciąży zmarło. Mamy nadzieję, że nasz tekst rozwiał wszystkie Wasze wątpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *