usługi pogrzebowe Praga Północ
usługi pogrzebowe zakład pogrzebowy

Zakład pogrzebowy Praga Północ i jego usługi

Profesjonalne zakłady pogrzebowe zajmują się nie tylko sprzedażą trumien czy usługami związanymi z pochówkiem. Działalność tychże firm to znacznie szerszy zakres kompetencji. Zaliczyć możemy do nich także ekshumację, kremację, a także oprawę ceremonii.

Usługi pogrzebowe na Pradze

W jednym z zakładów pogrzebowych z Warszawy (Praga Północ) w ofercie możemy przeczytać, że jego pracownicy zapewnią nam merytoryczną i przede wszystkim dyskretną pomoc podczas każdego etapu realizacji pochówku. Dzięki ich pomocy można liczyć na zajęcie się formalnościami prawnymi, a także kwestiami organizacyjnymi oraz przygotowaniem zmarłej osoby do jej ostatniej podróży i całego transportu.

Zakład pogrzebowy zapewni nam także pomoc przy wyborze trumny oraz dostosowanie zamówienia w przypadku specjalnych jej rozmiarów. To samo dotyczy się pomocy przy wyborze urn. Te zaś mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów i w tymże zakładzie pogrzebowym wybór jest bardzo szeroki. Dodatkowo dekoracja urny lub trumny dostosowana jest do wiary, w jakiej żył nasz bliski.

Dodatkowe usługi pogrzebowe

Często na pogrzebach można zauważyć wystawione zdjęcie zmarłego. Oczywiście w ofercie tegoż zakładu pogrzebowego, taka usługa jest również dostępna. Jeśli zażyczymy sobie oprawę muzyczną, to w takim wypadku także możemy być pewni, ze zakład pogrzebowy chętnie nam pomoże, udostępniając trębacza lub skrzypka. Kolejną usługą, która znacznie ułatwi nam sam proces pogrzebu, jest transport gości autokarem. Pracownicy zakładu pogrzebowego pomogą nam również już po samej ceremonii, doradzając w kwestii uroczystości spotkania.

Pomoc od strony formalnej pogrzebu

Podpisując odpowiednie upoważnienie, zlecamy firmie pogrzebowej zajęcie się wszystkimi formalnościami w naszym imieniu. Jest to ogromne ułatwienie w sytuacji, w jakiej się znajdujemy. Odciąża nas to podczas odczuwania ogromnego stresu i smutku. Dzięki temu możemy liczyć na pomoc przy wyrobieniu aktu zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego, a także rezerwację kremacji oraz miejsca pochówku.

Także w zakresie transportu zwłok, zakład pogrzebowy znacznie wesprze nas w tej kwestii, również w sytuacji transportu z zagranicy. Jednakże musimy pamiętać, że w takim przypadku należy złożyć odpowiedni wniosek o pozwolenie u starosty lub prezydenta miasta w Polsce. Równocześnie odpowiedni wniosek należy złożyć u konsula w miejscu ostatniego pobytu zmarłej osoby.

Najlepszym posumowanie pracy zakładu pogrzebowego oraz wszystkich usług, na jakie możemy liczyć, są słowa pracownika tejże firmy pogrzebowej o profesjonalizmie, jakim się ona szczyci. Jak podkreśla tenże pracownik, w zakładzie pogrzebowym nie może być miejsca na jakiekolwiek uchybienia. Firma pogrzebowa musi zadbać o całą ceremonię pogrzebową zgodnie z tradycją i przepisami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *