cmentarz
pogrzeb zakład pogrzebowy

O czym należy zdecydować przed pogrzebem?

Pogrzeb to wiele decyzji, które mogą wydawać się trudne ze względu na szok i rozpacz, w jakiej znajduje się rodzina. Na szczęście nowoczesne usługi pogrzebowe nie tylko świadczą pomoc, ale także pomagają dokonywać wyborów zgodnych z preferencjami lub budżetem rodziny. Trzeba tylko omówić te kwestie z pracownikami.

Pomoc w wyborach niezbędnych przed pogrzebem

Nie wystarczy zdecydować się na to, czy ceremonia będzie religijna czy świecka, ale także trzeba wybrać cmentarz i załatwić formalności związane z pochówkiem w danym miejscu. Zakład pogrzebowy może się okazać nieocenioną pomocą, ponieważ pomoże nie zapomnieć o całym szeregu ważnych i drobniejszych spraw, które trzeba załatwić pomiędzy przywiezieniem ciała do domu pogrzebowego a samym pochowaniem. Być może rodzina podjęła już wcześniej decyzję dotyczącą tego, czy ma się odbyć kremacja czy tradycyjny pochówek. Zakład pogrzebowy Cerber w podwarszawskiej miejscowości Raszyn przedstawi koszty obu rozwiązań. Na szczęście obecnie firmy takie nie oczekują natychmiastowej zapłaty, ponieważ dla rodziny mogłoby być to zbyt dużym obciążeniem.

Można uzyskanie zasiłku pogrzebowego także zlecić pracownikom firmy świadczącej usługi pogrzebowe i skorzystać z wygodnego i bezstresowego kredytowania, ewentualnie dopłacając drobną sumę będącą różnicą między wysokością zasiłku a resztą kosztów. Jeżeli rodzina ma ograniczony budżet to zakład organizujący pogrzeb pomoże także obciąć koszty w ten sposób, by nie narażać bliskich na dodatkowy stres. Pomogą oni wybrać urnę, trumnę, strój dla zmarłego oraz kwiaty, a nawet zdjęcie, które zostanie umieszczone na katafalku podczas pogrzebu. Jeżeli rodzina ma życzenie, może kupić strój samodzielnie, ale zakład oferuje wiele godnych i eleganckich kompletów, w których osoba zmarła może być pochowana, to zdecydowanie wygodniejsze rozwiązanie niż samodzielnie poszukiwania ubrania.

1 thought on “O czym należy zdecydować przed pogrzebem?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *