organizacja pochówku w Warszawie
zakład pogrzebowy

Organizacja pochówku z zakładem pogrzebowym

Śmierć bliskiej osoby jest ogromnym obciążeniem emocjonalnym dla całej rodziny. Nie mniej jednak to na rodzinie zmarłego spoczywa obowiązek zorganizowania godnego pochówku. Aby pomimo ogromu stresu i emocji zorganizować godną uroczystość pogrzebową, należy wybrać taki zakład pogrzebowy, w którym pracują ludzie profesjonalni, a jednocześnie empatyczni i wyrozumiali. Takim miejscem z pewnością jest warszawski zakład Ameno, który oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe.

Od czego zacząć organizację ceremonii pogrzebowej?

Aby zakład pogrzebowy mógł przystąpić do procedury organizacji ceremonii pogrzebowej, należy spełnić kilka wymogów formalnych. Pierwszym z nich jest dostarczenie do wybranego zakładu pogrzebowego aktu zgonu bliskiej osoby. Akt zgonu najszybciej można uzyskać w przypadku śmierci w szpitalu, gdzie lekarz prowadzący po dokonaniu oględzin wystawia odpowiednie zaświadczenie. Nieco inaczej jest przypadku zgonu w domu bądź w miejscu publicznym. Na miejsce zgonu należy wezwać zarówno karetkę pogotowia, jak i policję, aby wykluczyć udział osób trzecich.

Następnie należy skontaktować się z wybranym zakładem pogrzebowym. Zakład pogrzebowy Ameno oferuje obsługę klientów przez całą dobę. Po przedłożeniu pracownikowi zakładu pogrzebowego aktu zgonu, organizuje on transport zwłok z miejsca zgonu do chłodni, gdzie będą one przechowywane do czasu pogrzebu.

Jaki rodzaj pochówku wybrać dla zmarłego?

Usługi pogrzebowe obejmują organizację pochówku zarówno w charakterze religijnym, jak i świeckim. Pogrzeb religijny jest zdecydowanie najczęściej wybieraną formą pochówku w Polsce. Taki pogrzeb prowadzony jest przez osobę duchowną i odnosi się do zagadnień związanych z wiarą. Z kolei pogrzebowi świeckiemu przewodzi osoba nazywana Mistrzem Ceremonii Pogrzebowej. Bez względu na to, jakie wartości wyznaje rodzina zmarłego, najważniejsze jest, aby charakter ostatniego pożegnania podkreślał wartości, którym zmarły kierował się za życia. Obowiązkiem rodziny jest pochowanie zmarłej osoby zgodnie z jej ostatnią wolą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *