Żora Korolyov
pogrzeb znanych osób

Żora Korolyov — pogrzeb uzdolnionego tancerza

Pod koniec roku 2021 świat kultury i sztuki obiegła niesamowicie przykra wiadomość, w którą każdemu z nas ciężko było uwierzyć. 21 grudnia odszedł od nas ukraińsko-polski tancerz, choreograf, aktor, ale przede wszystkim cudowny człowiek Żora Korolyov.

Żora Korolyov i jego kariera

Znany przede wszystkim ze swojego udziału w programie rozrywkowym Taniec z Gwiazdami, gościnnym występom w serialach Egzamin z życia, Tylko miłość, Niania Frania, Ojciec Mateusz. Swoją obecność zaznaczył także na kartach filmu Kochaj i tańcz, oraz w programie Jak oni śpiewają. Absolwent Narodowego Uniwersytetu Wychowania Fizycznego i Sporty Ukrainy zdobywający przeliczne tytuły w stylu latynoamerykańskim, standardowym w kombinacji 10 tańców, w których przez lata reprezentował najwyższą międzynarodową klasę “S”.

Żora Korolyov — pogrzeb

Pomimo szybkiej akcji reanimacyjnej pogotowia ratunkowego zmarł nagle w wieku 34 lat na skutek zapalenia mięśnia sercowego w swoim domu, gdzie nieprzytomnego znalazła go jego ukochana. Pierwsze informacje mediom przekazał Paweł Dudek, publikując na jednym z kanałów społecznościowych screen życzeń, otrzymany od Żory z okazji swoich urodziny z dopiskiem” . Nie rozumiem, może tam potrzebowali Twojego talentu”. Smutne doniesienia po kilku godzinach potwierdziła na Instagramie także partnerka życiowa tancerza, Ewelina Bator.

Jego śmierć wstrząsnęła światem polskiego show-biznesu, branży rozrywkowej i tanecznej.

Organizacją, oraz obsługą ceremonii pogrzebowej zajął się zakład pogrzebowy Skrzydlate Anioły.
Odbyła się ona 5 stycznia punktualnie o godzinie 13:30 w kościele franciszkańskim pw. św. Antoniego z Padwy przy ulicy Senatorskiej 31 w Warszawie

Rodzina i przyjaciele żegnają utalentowanego tancerza

Wśród żałobników pojawili się tancerze z Tańca z gwiazdami między innymi Ewa Szabatin, Jacek Jeschke, Jan Kliment, Lenka Klimentova, Tomasz Barański, Rafał Maserak, Olga Kalicja, a także Agustin Egurrola, Agnieszka Mrozińska i Karolina Nowakowska.

W sieci pojawiły się tysiące wpisów żegnających tancerza. Nie zabrakło także wspomnień jego najbliższych przyjaciół Izabeli Janachowskiej, Dominiki Gwint, Kasi Cerekwickiej, Michała Piroga, Krzysztofa Ibisza, Pawła Delonga, Patricii Kazadii. Poza wzruszającymi słowami odnoszącymi się do ostatnich spotkań, przyjaźni z czasów całej twórczości Żory, pojawiły się także ich wspólne zdjęcia.

Sympatię wszystkich zdobył nie tylko poprzez swoją pracowitość, ale przede wszystkim swoją niesamowitą osobowością. Posiadał ogromny talent, który dostarczył wszystkim niezliczoną ilość wspomnień. Wokół swej osoby przez całe swoje życie zgromadził rzeszę oddanych sympatyków i wiernych przyjaciół.

Podczas ceremonii ostatniego pożegnania Żory niesamowicie wzruszającą, wypełnioną ciepłymi słowami przemowę wygłosiła jego partnerka życiowa Ewelina Bator, żegnając tancerza słowami:

„…Dziękuję, że dałeś mi tyle wspomnień, będę je nieść przez życie i pielęgnować. Musisz odejść, by być. Kocham Cię…”

 

Zdjęcie autorstwa Bartosz Wróbel Źródło: //pl.wikipedia.org/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *